bůh HOR
Harver (Haroéris) - Velký Hor, Harpechrad (Harpokratés) - Malý Hor, Harchentiirtej - Hor vládnoucí oběma očím, Harmentej - Hor obou očí, Harachtej- Hor na horizontu, Haremachet (Harmachis) - Hor v zemi světla,Harsiese (Harsiésis) - Syn Esety, Hóros, Horus.
Bůh nebe, slunce a světla, bůh Egyptského krále a tím i celého světa
Hor je jedením z nejstarších, nejvýznamějšich, ale také nejsložitějších bohů egyptského panteonu, doložený již od nejranějšího období egyptských dějin. Geneologie božstev však rozlišuje několik Horů, uctívaných na různých místech a v různých dobách, kteří měli mnohdy rozdílné funkce.
V roli boha slunce a nebe byl Hor nejčasteji zobrazován jako sokol nebo jako muž se sokolí hlavou, často s korunou Dolního a Horního Egypta na hlavě, někdy jako sokol stojící na vrcholu sloupu ze stvolů papyru, jindy v podobě okřídleného slunečního disku, nebo v podobě malého nahého chlapce s prstem v ústech, kterého chová matka ( Harpechrad (Harpokratés) - Malý Hor). Toto vyzobrazní se často objevovalo na amuletech, které měly zajistit ochranu proti lvům, krokodýlům, hadům a jiným nebezpečným zvířatům.
Vedle rozličných jmen a funkcí mu mýty připisovaly také různé rodiče. Někdy uváděly jako jeho matku bohyni Hathor, nejčastěji byl však považován za syna bohyně Esety a boha Usira. Známý je příběh o jeho osmdesátiletém zápase s bohem Sutechem o nadvládu nad světem. Sutech zavraždil Horova otce Usia, Eset však s pomocí kouzel jednotlivé části spojila dohromady a na malý okamžik je oživila, takže Usire vstal z mrtvých a oplodnil ji. Na ostrově Chembidě pak porodila Hora a vychovala jej v papyrových houštinách v deltě Nilu. Když dospěl rozhodl se Hor pomstít smrt svého otce a po dlouhém boji plném zvratů nakonec nad Sutehem zvítězil. Stal se pánem světa a symbolem králů Egypta, kteří byli od té doby považováni za jeho nástupce. Každý panovník proto přijimal vedle svého jména i jméno Hora.
Symbol boje světla s temnotou - oko Horovo, vznikl na základě incidentu Hora se Sutechem, který mu vypíchl obě oči. Eset Horovi zrak vrátila a jeho oči se staly symbolem bezpečnosti království, dokonalosti a ochrany před zlým vlivem Sutecha.
--------------------
Horus, 07.05. - 08.06.
Egyptský bůh s ptačí hlavou je synem bohyně nevyčerpatelné štědrosti Isis a boha Osirise. Je symbolem boje Světla proti Temnotě a nabádá ke spravedlnosti. Podle egyptské mytologie za pomocí své matky svedl legendární boj s tyranem Sethem. Horus zvítězil, obnovil řád a stal se prvním svrchovaným bohem sjednoceného Egypta. Lidé narození v jeho znamení vynikají touhou po seberealizaci. Mají vrozenou potřebu uplatnit se. K tomu jim nebesa nadělila vynalézavost, obratnost, sílu a vynikající paměť. Dokážou nahromadit neuvěřitelné množství informací, jsou skvělými řečníky, v diskuzi jim nikdo nestačí. Pokud jste vyzváni ke slovnímu souboji s těmito zrozenci, vzdejte to, nemáte šanci. Často ani nemáte šanci dostat se ke slovu. Jejich upovídanost je totiž pověstná. Snad proto bývají poněkud indiskrétními společníky i důvěrnými přáteli. Chcete-li skutečně něco uchovat v tajnosti, raději jim to neříkejte. Chráněnci boha Hora bývají velkými pracanty, ale výsledky často neodpovídají jejich úsilí. Jsou totiž roztržití, jejich zájmy se tříští a také postrádají trpělivost. V lásce jsou zato velmi vynalézaví, jsou mistři flirtu. Dokážou žít i s více partnery, aniž by některý z nich pojal i to nejmenší podezření, že je jim jejich milý nevěrný. Proto zlatá rady zní: Do manželství vstupujte, milí chráněnci boha Hora, ve vyšším věku, je větší pravděpodobnost, že nabyté zkušenosti z mládí partnerský svazek v podstatě utuží.